Zlatý Erb 2016

Stejně jako v předchozích dvou ročnících jsme využili příležitosti a zúčastnili jsme se soutěže Zlatý Erb o nejlepší webové stránky obce. Soutěž zaštiťovala a ceny osobně předávala primátorka Prahy Andrea Krnáčová.

V roce 2014 a 2015 jsme se účastnili s webovými stránkami městské části Praha Kunratice, v letošním ročníku přibyly městské části Praha Dolní Počernice a Praha Ďáblice. Za tuto příležitost obcím a všem zúčastněným osobám děkujeme a velice si Vážíme této spolupráce.

Účast v této soutěži nabízí příležitost k získání odborných názorů hodnotící poroty, které následně analyzujeme a do všech produktů jak pro městské části, tak i pro soukromé subjekty aplikujeme. Jedná se o komentáře jak odborné, tak i subjektivní zaměřené na funkčnost webových stránek, použitelnost, strukturu, grafiku, navigaci a ovladatelnost, bezbariérovost a přístupnost, podporu v mobilních zařízeních, podporu IPv6 a DNSSEC, inovativnost, doplňkové služby a v neposlední řadě splnění zákonných podmínek, aktuálnost, transparentnost a prezentace povinných informací. Více o propozicích soutěže naleznete zde.

Předchozí ročníky

V roce 2014 a 2015 byla naším zástupcem v soutěži Zlatý Erb městská část Praha Kunratice, která po 2 měsících od spuštění nových stránek získala 2. místo za nejlepší webové stránky obce v Praze a Cenu veřejnosti. V tomto ročníku jsme se teprve rozkoukávali a nabírali zkušenosti v oblasti veřejné správy, takže tento úspěch byl pro nás pozitivním ohlasem k započaté práci.

V ročníku 2015 jsme za MČ Praha Kunratice přihlásili kromě webových stránek také mobilní aplikaci, která získala 2. cenu za elektronickou službu v Praze. Jelikož se soupeřilo i s velikými městskými částmi, které mají zcela rozdílný rozpočet, byla tato cena pro nás v tomto ročníku nejcennější. Další cenou byla Cena veřejnosti, a jelikož nedošlo k příliš velikým změnám na webových stránkách, propadly se na 3. pozici. Tyto ocenění mají pro nás velikou hodnotu a motivují nás k neustálému zdokonalování. V tomto stavu byly webové stránky MČ Praha Kunratice oceněny hned 5 Zlatými Erby ve dvou po sobě jdoucích letech.

Úspěch v soutěži i v roce 2016

Do soutěže jsme tentokrát přihlásili MČ Praha Kunratice a jejich webové stránky, mobilní aplikaci „Moje Kunratice“ dostupnou pro iPhone a Android a novou elektronickou službu s virtuálními prohlídkami „Do Kunratic“. Dále byly přihlášeny webové stránky MČ Praha Ďáblice, které byly spuštěny cca 3 měsíce před hodnocením a Praha Dolní Počernice, které jsou v provozu již rok.

Celkem bylo s touto účastí možné získat: Cenu za elektronickou služby (1.-3.); Cenu veřejnosti; Cenu poroty za největšího skokana roku a cenu za nejlepší webové stránky obce (1.-3.).

Přihlášky do soutěže se zasílají již během ledna, od kdy netrpělivě vyhlížíme konec března a slavnostní vyhlášení, které probíhá v rezidenci primátora a jako bonus je zakončen rautem a diskusí. Na soutěž se každoročně těšíme.

V soutěži jsme měli 3 zástupce, ale jelikož je omezený počet cen a je zde konkurence, bylo zřejmé, že nedokážeme uspokojit všechny, aby získaly alespoň jedno ocenění. Při vyhlašování však přišlo příjemné překvapení. Cenu veřejnosti obhájila MČ Praha Kunratice, tím dosáhla hattricku ve 3 po sobě jdoucích letech. Ani jedna z přihlášených elektronických služeb nezískala ocenění, přičemž aplikace Do Kunratic byla spíše demoverzí, na které budeme dále pracovat a vylepšovat. Aplikace Moje Kunratice neprošla inovací a vylepšením, tím se dostala na 4. příčku. Pro tyto aplikace však byly získány komentáře a reakce, které nám pomohou v dalším vylepšení a užitečnosti. Pro rok 2017 plánujeme uvedené aplikace přihlásit opětovně v nové a lepší podobě.

3. místo za nejlepší webové stránky obce získala Praha Dubeč, obhájce minulého ročníku, před kterým se úspěšně na 2. příčce umístila Praha Ďáblice a první místo získala, pro třech letech od spuštění, MČ Praha Kunratice. Praha Dolní Počernice si však přišla také na své, umístila se na 4. pozici a získala speciální cenu poroty za největšího skokana roku. Tímto všichni naši zástupci v soutěži byli ohodnoceni, za což jsme velice rádi a děkujeme všem za spolupráci. Společnými silami jsme dosáhli tohoto velkého úspěchu.

Navštivte webové stránky městských částí a posuďte sami:
http://praha-kunratice.cz/
http://dablice.cz/
http://praha-dolnipocernice.cz/

A to ještě není konec, nyní konference ISSS...

Vítězové Zlatého Erbu v jednotlivých krajích následně soupeří na celostátní úrovni. Je zde úzký výběr těch nejlepších. Poprvé se této soutěže budeme účastnit díky vítězství MČ Praha Kunratice. Je to další příležitost jako nasbírat zkušenosti a komentáře od poroty, která detailně prozkoumává každého účastníka jak z hlediska webu a prezentovaných informací, tak i z hlediska reakcí úřadu. Jak dopadneme v Hradci? Na výsledek této soutěže jsme velice zvědaví. Vyhlášení probíhá na konferenci ISSS v Hradci Králové již 4.4.2016. Držte nám palce a my snad za 14 dní přijdeme s dalším článkem…

Co je konference ISSS? Více najdete zde

Pojďte do toho s námi

Zavolejte nám na +420 603 330 150, nebo nám napište na info@drualas.cz

Kontrola proti robotům a spamu.