Webová prezentace MČ Praha Kunratice se za poslední dva roky dočkala již pátého ocenění a to je důvod k malé oslavě a revizi, za co vděčíme tomuto ojedinělému úspěchu.

Úspěšný vstup do nového roku

V první řadě musíme poděkovat vřelému přístupu úřadu MČ Praha Kunratice za kvalitně odváděnou práci a ochotu investovat svůj čas do rozvoje webových stránek. Ve spojení s naším osobním přístupem k celé věci vznikly originální webové stránky, které vynikají propracovanou strukturou a různými „malými“ vychytávkami, které usnadňují orientaci na webu a samotnou práci s webem pro uživatele i zaměstnance úřadu.

 

Co na webu naleznete

Na webových stránkách MČ naleznete všechny povinně zveřejňované informace dle příslušných zákonů, úřední desku, kontakty na všechny zaměstnance i s možností objednat se na úřad ve zvolenou hodinu. Informace o samosprávě a organizacích působících na území MČ. Propracovanou částí jsou akce s přehledným kalendářem, sekce s historií MČ a možnostmi pro volný čas, ale třeba i fotografie z akcí, či celou sekci zaměřenou na podporu podnikání.

Sekce, která je primárně určena pro občany a umožňuje jim rychlejší nalezení potřebných informací, případně nalezení rychlého řešení problému je sekce „Jak si zařídit“, kde občané naleznou odpovědi na nejčastěji řešené životní situce a dále je zde služba hlášení nepořádku, která občany informuje o všech možných řešení problémových situací v obci a to od kontaktních osob při haváriích vody, plynu, elektřiny až po možnost nahlášení nepořádku na komunikaci, nebo místní zeleni, pomocí interaktivního formuláře.

Navštivte webové stránky MČ (http://praha-kunratice.cz/) a posuďte sami, jestli zde najdete vše co potřebujete.

 

Nej stránky

Mezi nejnavštěvovanější stránky patří kontakty, zastupitelé MČ, agendy úřadu, aktuality, důležité informace a kalendář. Což vyplývá i z toho, co občané primárně potřebují a co vyhledávají.

Mezi stránky, kam bychom rádi návštěvníky pozvali, patří sekce Volný čas, která byla zbudována pro podporu kulturního, sportovního a turistického života v MČ a obohacuje skvěle fungující kalendář akcí.

Dále vznikla sekce pro podporu podnikání v obci, kde mají občané možnost registrovat svou vlastní živnost/firmu a nabídnout tak ostatním občanům služby blízko jejich bydliště. Zajímavou sekcí je i hlášení nepořádku, kdy se úřad snaží být co nejblíže občanům a zvelebovat MČ.

 

Moje Kunratice

Služba Moje Kunratice vznikla integrací nejdůležitějších sekcí webu a přináší občanům nejrychlejší možné spojení s úřadem. Tato služba se skládá z několika částí, které jsou buď dostupné samostatně z webové stránky, nebo integrovaně pomocí stejnojmenné mobilní aplikace dostupné pro Android a iOS.

Mezi základní pilíře patří

  1. Rychlé kontakty na všechny zaměstnance úřadu a vedení MČ (zastupitelé, rada,aj.).
  2. Možnost sjednat si schůzku na úřadě na vybraný termín.
  3. Hlášení nepořádku – možnost zaslání místa a fotografie, kde je v MČ nepořádek. Případně získání rychlé informace, kdo je za řešení problému zodpovědný.
  4. Přehled akcí konaných v MČ.
  5. Hlasování v anketách pořádaných úřadem.
  6. Zasílání zpráv přímo na úřad.
  7. Strukturovaný průvodce občana pro řešení životních situací „Jak si zařídit“

 

 

Co se skrývá pod pokličkou

Kromě informací pro občany, poskytuje web i interní informace pro zaměstnance úřadu a zastupitele obce, kteří si zde mohou stahovat a sdílet podklady pro zastupitelstvo. Tím šetří MČ prostředky nutné pro tisk zbytečného množství papírů a vytváří místo pro efektivní místní správu. Každý zaměstnanec má svá práva pro úpravu vlastních sekcí a tím zůstává celý web aktuální. A aby návštěvníkům neunikly novinky, pořádané akce, či poslední zápisy ze zastupitelstva a další dění z obce, tak systém generuje každé pondělí informační email a automaticky ho rozesílá, všem těm, kteří poskytnou svou emailovou adresu. Alternativou je pak příjem xml feedu pro čtečky.

 

Pojďte do toho s námi

Zavolejte nám na +420 603 330 150, nebo nám napište na info@drualas.cz

Kontrola proti robotům a spamu.