Počátkem roku 2018 dostala naše firma příležitost od Městské části Praha 2 zpracovat webové rozhraní projektu “Encyklopedie Prahy 2”.

Projekt mapuje historické mezníky městské části, které ovlivnily nejen tuto oblast, významné osobnosti, které zde žily, či rozvíjely svůj talent či ukazuje nejrůznější busty a sochy či pamětní desky, dále mapuje ulice oblasti a významné budovy, ve kterých se udály historické mezníky, nebo v nich prožily nějakou část svého života či tvorby významné osobnosti apod.

Velice dobře je zvládnutá zejména mapa městské části, která umožňuje opravdu dopodrobna poznat historii okolí. Uživatel je zde zaveden do každého zákoutí městské části a mapa mu ukáže i nejbližší okolí a co za poklady a historické zajímavosti se v jeho nejbližším okolí nachází, což lze využít při nejrůznějších procházkách a toulkách po okolí.

Při zpracování projektu jsme kladli důraz zejména na snadnost následné obsluhy webu, čemuž maximálně vyhovuje redakční systém Drupal, který si zadavatel vybral. Díky němu může zadavatel snadno spravovat a upravovat celou encyklopedii, tak aby co nejvíce vyhovovala svému účelu.

V neposlední řadě je třeba zdůraznit, že webové stránky jsou upravené tak, aby byly snadno uživatelsky ovladatelné jak z počítače, tabletu, tak i mobilního telefonu. Webové rozhraní je celkově velice intuitivní a uživatelsky přívětivé, což jistě ocení široké spektrum návštěvníků, kteří v encyklopedii velice jednoduše naleznou vše co potřebují.

Doufáme, že se náš společný projekt bude i nadále rozvíjet a přinese spoustu spokojených uživatelů z řad obyvatel nejen Prahy 2.